ПОВНИЙ ГАЙД ІЗ CHATGPT ВІД OPENAI

Вступ

Якщо ви стежили за останніми розробками в галузі штучного інтелекта (і навіть якщо ні), то, мабуть, чули про ChatGPT. Цей чатбот, розроблений OpenAI, базується на GPT-3, сімействі великих мовних моделей, які були налаштовані за допомогою спеціальної техніки навчання під наглядом. Але що саме являє собою ChatGPT і як його можна застосувати на практиці? Повний гайд із ChatGPT від OpenAI допоможе відповісти на це питання.

ChatGPT був вперше представлений як прототип 30-го листопада 2022 року. А 13 лютого 2023 року відбувся його перший стабільний реліз. Час розібратися з деякими загальними питаннями про цей додаток від OpenAI, занадто не заглиблюючись в технічні деталі та складні терміни. Проте деякі основні терміни ми все ж будемо використовувати, почнемо з наступного:

ChatGPT — це чатбот розроблений OpenAI, що побудовано у сімействі великих мовних моделей GPT-3. Ці мовні моделі були налаштовані за допомогою техніки навчання під наглядом.

Статистика розвитку ChatGPT

Шлях до мільйону користувачів

Ця технологія має потенціал для революційних змін в багатьох галузях від обслуговування клієнтів до створення контенту, тощо. Повний гайд із ChatGPT від OpenAI розкриває саму суть ChatGPT і можливу сферу його застосування.

Як працює ChatGPT?

ChatGPT схожий на звичайний чат лише з одним винятком – відповідає комп’ютер, а не людина. Але заздалегіть прописаними відповідями вже давно важко когось здивувати, тому ChatGPT має бути чимось революційно новим. Цей чат-бот створено на основі комплексної мовної моделі GPT-3. Тож для початку давайте взагалі визначимо що таке мовна модель. Простими словами:

Мовна модель — це інструмент, який може передбачити наступне слово (або слова) у послідовності.

Такі моделі вже успішно працюють у:

Однією конкретною мовною моделлю (строго кажучи — сімейством моделей) є генеративний попередньо підготовлений трансформатор (GPT). OpenAI (дослідницька лабораторія ШІ) вперше опублікувала його 11 червня 2018 року . З того часу окрім версії GPT-3 було випущено ще 2 версії (подейкують, що GPT-4 буде випущено пізніше цого року). Підводячи підсумки:

GPT — це сімейство мовних моделей.

Відверто кажучи, це визначення є дуже спрощеним. GPT навчаються на великих збірниках (структурованих наборах текстів) для створення нових текстів, що наслідують людську манеру спілкування.

Підсумуємо: ChatGPT — це чат-бот, який використовує мовні моделі, спеціально навчені на великій кількості структурованих текстових даних, щоб спілкуватися в людській манері.

Як можна використовувати моделі ChatGPT і OpenAI

Наступне важливе питання, на яке ми збираємося відповісти: де можна використовувати додаток від OpenAI? Отже, поки ChatGPT продовжує домінувати в Інтернет заголовках, давайте з’ясуємо, як можна застосувати цю технологію.

Як можна використовувати моделі ChatGPT і OpenAI

ChatGPT сам визначає такі сфери свого використання

Чат-боти

Використовуючи алгоритми обробки мови моделями OpenAI, чат-боти можуть розуміти та інтерпретувати значення тексту, написаного клієнтами і генерувати зрозумілі вичерпні відповіді. Це може допомогти компаніям підвищити рівень обслуговування та підтримки клієнтів, а також зменшити робоче навантаження на співробітників. Загалом чат-боти на основі моделей OpenAI мають потенціал кардинально змінити спосіб взаємодії компаній зі своїми клієнтами та надання підтримки.

Створення контенту

Моделі OpenAI — складні моделі, які вміють навчатися на великих підборках текстів. Одним із іх ключових застосувань є створення високоякісного контенту, такого як статті, публікації в блогах і описи продуктів. Аналізуючи шаблони та структури в текстових даних, які вони попередньо оброблюють, моделі OpenAI можуть генерувати текст, який за стилем і тоном буде дуже схожим на написаний людиною.

вірш у стилі Тараса Шевченко про ProArea Digital Agency

Ну, гарна спроба

Це може бути корисним для підприємств, яким потрібно швидко й ефективно створювати великий обсяг контенту, або особам, які хочуть створювати високоякісний контент, не витрачаючи багато часу на його написання.

Персональні помічники

Моделі OpenAI можуть служити віртуальними персональними помічниками, допомагаючи людям керувати своїми щоденними завданнями та обов’язками. Моделі здатні розуміти та інтерпретувати дані, введені користувачами природною мовою. Це дає ім змогу планувати зустрічі, надсилати електронні листи і встановати нагадуваня на основі усних або письмових команд користувача.

Наприклад, користувач може сказати: «заплануй зустріч з Петром на наступний четвер о 14:00», і модель OpenAI зможе зрозуміти запит і внести зустріч у календар.

Мовний переклад

Моделі OpenAI можна навчати одразу кількома мовами, що дозволяє їм розуміти та інтерпретувати вхідні дані однією мовою та генерувати відповідь іншою. Наприклад, компанія, яка працює в кількох країнах, може використовувати OpenAI для перекладу маркетингових матеріалів, описів продуктів та іншого текстового контенту кількома мовами, що дозволить охопити ширшу аудиторію.

ChatGPT каже героям слава!Абсолютно правильна відповідь

Аналіз настроїв

Використовуючи методи обробки природної мови, моделі OpenAI можуть визначати настрій автора та визначати закономірності його поведінки. Це може бути корисно для компаній, які хочуть зрозуміти як клієнти ставляться до їхніх продуктів або послуг. А також для дослідників, які хочуть вивчати соціальні тенденції та громадську думку. Наприклад, компанія може використовувати модель аналізу настроїв OpenAI для аналізу відгуків клієнтів. Модель може визначити сфери, які потрібно покращити в продуктах або послугах. Подібним чином можна використовувати модель OpenAI для аналізу публікацій у соціальних мережах і виявлення закономірностей суспільних настроїв щодо певної теми.

Конспектування тексту

Моделі OpenAI можуть допомогти окремим особам і компаніям ефективніше обробляти великі обсяги текстової інформації. Одним із іх ключових застосувань є автоматичне підсумовування довгих статей, звітів та інших типів тексту в коротші та стисліші резюме. Аналізуючи ключові теми та концепції в тексті, моделі OpenAI можуть генерувати підсумки, які відображають суть оригінального вмісту. Це може бути корисно для людей, які хочуть швидко зрозуміти основні моменти документа, не читаючи його повністю, а також для підприємств, яким потрібно швидко й ефективно обробляти великі обсяги текстових даних. Наприклад, портал новин може використовувати модель підсумовування OpenAI для створення коротких підсумків статей, якими можна легко поділитися в соціальних мережах. Подібним чином компанія може використовувати модель OpenAI для автоматичного узагальнення звітів та інших документів для внутрішнього використання.

Креативне написання контенту

Моделі OpenAI можуть створювати оригінальний і високоякісний контент у різних форматах. Наприклад, вірші, оповідання та навіть сценарії для фільмів і телешоу. Вивчаючи великі набори даних із текстів, написаних людиною, ці моделі можуть відтворювати стиль, тон і структуру людського письма, дозволяючи створювати нові твори, що за змістом подібні до людського письма. Ця технологія може бути особливо корисною для письменників, які борються з письменницьким вигоранням або шукають натхнення для власних творчих проектів. Крім того, здатність моделей OpenAI створювати новий творчий контент має потенціал надихнути на нові форми мистецтва та розваг, а також змінити наше уявлення про саму творчість.

ChatGPT розказує жарт

Гумор у нього специфічний

Персоналізація

Аналізуючи великі обсяги даних про поведінку користувача, наприклад історію пошуку, історію покупок і активність у соціальних мережах, моделі OpenAI можуть розробити профіль уподобань та інтересів користувача. Ця інформація зручна для створення індивідуального контенту. Наприклад, веб-сайт з продажу товарів  онлайн може використовувати модель OpenAI, щоб рекомендувати продукти користувачеві. Рекомендації базуватимуться на їхніх попередніх покупках і поведінці в Інтернеті. Подібним чином канали новин чи стрімінгові сервіси можуть використовувати модель OpenAI для персоналізації рекомендацій для новин, телешоу та фільмів на основі історії переглядів користувача. Надаючи більш персоналізований контент і рекомендації, моделі OpenAI мають потенціал для покращення взаємодії з користувачами.

Як використовувати моделі ChatGPT і OpenAI?

Після короткого пояснення того, що таке ChatGPT, стислого опису того, як і коли він був розроблений, і швидкого переліку можливих технологічних застосувань, давайте поговоримо про те, чи можемо ми використовувати його прямо зараз.

На даний момент немає офіційної заяви щодо API для ChatGPT. Тому наразі неясно, чи буде ChatGPT взагалі доступний для комерційного використання. Однак OpenAI пропонує інші рішення для компаній і окремих осіб у формі мовних моделей, доступних через API. Ці моделі доступні в різних варіантах для різних цілей за різними цінами.

Доступні 3 види моделей:

Ми вже обговорювали GPT-3, тож переходимо до наступного – Codex. Codex — це набір моделей, які можуть перетворювати природну мову в код. Крім того, GitHub Copilot використовує цю модель для генерації коду в допоміжному режимі.

Важливо мати на увазі, що через відносно молодий вік сучасних моделей штучного інтелекту та експоненціально зростаючу ціну на їхнє навчання все ще залишаються відкритими питання щодо їх здатності аналізувати раціональні та моральні аспекти людської поведінки. Пам’ятаючи про це, давайте розглянемо останню доступну модель — сontent filter. Content filter – модель, яка допомагає визначити, чи може певний текст бути конфіденційним або небезпечним.

Моделі OpenAI на вибір

Припустімо, що ми прагнемо інтегрувати ШІ в існуючу програму, яка не стосується безпечного вмісту та вихідного коду. Тоді у нас залишається єдиний підходящий варіант – модель GPT-3. OpenAI пропонує такі моделі (відсортовані за можливостями):

Davinci — це найпотужніша, найповільніша і найдорожча модель, яка добре працює з:

Ada, навпаки, найшвидша модель. Але й можливості в неї не такі потужні. Тим не менш вона має здібності до:

Тож, строго кажучи, наразі ви не можете використовувати сам ChatGPT у своїй програмі. Але ви можете використовувати моделі GPT-3, які зараз пропонує OpenAI, озираючись на ваші конкретні вимоги до можливостей моделі.

Висновок

Підсумовуючи все вищесказане:

Ну і до речі. ChatGPT написав цю статтю. Або не написав.

Для додаткової поглибленої інформации алгоритм створення чат-ботів на основі ШІ переходьте до цієї статті:

Застосування штучного інтелекту в чатах окрім ChatGPT: простий чат-бот від ProArea (з кодом)

 

Автор Михайло Темнохуд