ТОП-10 ТРЕНДІВ ВЕБ-ДИЗАЙНУ, НА ЯКІ ВАРТО ЗВЕРНУТИ УВАГУ В 2023 РОЦІ

Вступ

У вирі швидкого розвитку технологій, для підприємств важливо слідкувати за останніми трендами веб-дизайну, щоб залишатись конкурентноздатними. У цьому році ми можемо спостерігати ще більше новаторських і креативних тенденцій веб-дизайну. Від привертаючих увагу  анімацій до простих мінімалістичних інтерфейсів, ось топ-10 трендів веб-дизайну, на які варто звернути увагу в 2023 році.

Мінімалізм

Мінімалізм є популярним трендом веб-дизайну вже декілька років, і він все ще залишається популярним у 2023 році. Фокус на чистих, простих дизайнах, в яких багато білого простору, продовжуватиме домінувати в галузі. Мінімалізм не лише візуально привабливий, але також допомагає покращити швидкість сайту і користувацький досвід.

Приклади: Google, Apple, Tesla, Skype.

ТОП-10 ТРЕНДІВ ВЕБ-ДИЗАЙНУ

Бруталізм

Цей стиль характеризується сирим, начебто недоопрацьованим але все ж естетичним виглядом, який обирає функціональність перед формою. Часто має монохромну кольорову схему, асиметричні лінії та великий текстовий елемент. Деякі дизайнери вибирають бруталізм як протидію нудній корпоративній естетиці, яка домінувала протягом багатьох років. Інші бачать у цьому можливість експериментувати з новими формами самовираження.

Приклади:  Balenciaga, Shopify Supply, Ezekiel Aquino, Studio Brot.

ТОП-10 ТРЕНДІВ ВЕБ-ДИЗАЙНУ

3D дизайн

Завдяки розвитку технологій зараз 3D-дизайн став доступнішим, ніж будь-коли раніше. У 2024 році ми можемо очікувати, що більше веб-сайтів буде включати 3D-елементи, такі як графіка, анімації та навіть цілі 3D-середовища. Ця тенденція додасть глибини та взаємодії користувачам веб-сайтів, створюючи більш захоплюючий досвід.

Приклади: Apple, Samsung, Kitkat, Mazda.

ТОП-10 ТРЕНДІВ ВЕБ-ДИЗАЙНУ

 

Темний режим

Темний режим став популярною функцією в багатьох додатках та операційних системах, і тепер він входить і у веб-дизайн. У 2023 році ми бачимо, що все більше веб-сайтів пропонують опцію темного режиму, який не тільки виглядає стильно, але й зменшує напруження для очей та покращує час роботи батареї на пристроях з OLED екранами.

Приклади: Spotify, The British Museum, Pepsi, Apple.

ТОП-10 ТРЕНДІВ ВЕБ-ДИЗАЙНУ

Яскраві кольори

Хоча мінімалізм продовжуватиме бути популярним трендом, ми також можемо очікувати побачити багато веб-сайтів, які будуть включати яскраві зухвалі кольори. Від яскравих неонів до насичених дорогоцінних відтінків, яскраві кольори можуть зробити веб-сайт видатним та створити памʼятний корпоративний стиль.

Приклади:  Pepsico, Chipotle, 7UP, Lush.

ТОП-10 ТРЕНДІВ ВЕБ-ДИЗАЙНУ

Ретро-дизайн

Все нове це добре забуте старе, і ця думка стосується і дизайну веб-сайтів. Ретро-елементи дизайну, такі як вінтажна типографіка, палітри кольорів та графіка, повертаються з новим натхненням. Цей тренд може додати особистості та ностальгії до веб-сайту, створюючи унікальний та досвід для користувачів, краще запамʼятатися та надихнути на приємну ностальгію.

Приклади: Chanel, Jack Daniels, Harvard Film Archive, Gucci Marmont 

Розширена реальність

Розширена реальність (AR) стала гучним трендом кількох останніх років, але зараз технологія особливо активно почала з’являтися в дизайні веб-сайтів. У 2024 році можна очікувати, що більше веб-сайтів будуть включати елементи AR, такі як візуалізації продуктів або інтерактивний досвід покупок. Цей тренд дозволить користувачам користуватися веб-сайтами новим та захоплюючим способом.

Приклади: IKEA, Toyota, Converse, Kinder.

ТОП-10 ТРЕНДІВ ВЕБ-ДИЗАЙНУ

Голосовий інтерфейс

Оскільки голосові помічники стають все більш поширеними в нашому повсякденному житті, не дивно, що голосові інтерфейси також все активніше з’являються в дизайні веб-сайтів. У 2024 році можна очікувати, що більше користувачів отримають можливість навігувати та взаємодіяти з веб-сайтами лише за допомогою голосу.

Приклади: Apple’s Siri, Google Assistant, Amazon’s Alexa.

siri by apple

Мікро-анімації

Мікро-анімації — наступний пункт з топ-10 трендів веб-дизайну. Це невеликі, непомітні анімації, які додають інтерактивності та особистості до веб-сайту. Від ефектів при наведенні до анімацій завантаження, мікро-анімації можуть зробити веб-сайт більш динамічним та краще залучати користувачів. У 2024 році ми можемо очікувати більшої кількості веб-сайтів, що включатимуть ці малі, але впливові елементи дизайну.

Приклади: Porsche, Google (автозаповнення), Facebook (реакції), Grammarly (хотспоти)

Чат-боти

Чат-боти стали популярним способом для бізнесів залучати клієнтів на своїх веб-сайтах. У наступному році ми можемо очікувати більшої кількості веб-сайтів, що включатимуть чат-ботів для надання миттєвої підтримки клієнтам та поліпшення їхнього користувацького досвіду.

Доречі, читайте наш гайд із ChatGPT від OpenAI.

Приклади: Duolingo, World Health Organization, Sephora, Domino’s.

ТОП-10 ТРЕНДІВ ВЕБ-ДИЗАЙНУ

Доступність

Доступність завжди була важливою у веб-дизайні, але у зараз ми можемо очікувати ще більшого наголосу на створення веб-сайтів, які будуть інклюзивними та доступними для всіх користувачів. Це охоплює все, від проектування для різних розмірів та роздільні здатності екранів до включення функцій, таких як екранні читачі.

Приклади: Amazon (тунельний зір), Google (дислексія), Netflix (вади зору), Shein (дальтонізм).

Висновок

Тренди у веб-дизайні у 2023-2024 роках будуть спрямовані на створення більш захоплюючих та занурюючих користувацьких досвідів. Від темного режиму до AR, веб-дизайнерам доведеться бути творчими та інноваційними, щоб залишатися попереду конкурентів. Маючи на увазі ці топ-10 трендів веб-дизайну бізнеси можуть створювати цікаву багатогранну онлайн-присутність, яка знайде відгук у користувачів і збільшить конверсію.